W Sieci dla dzieci: "Kicia Kocia"

domowe.mm

07 kwietnia 2020

Brak komentarzy

W Sieci dla dzieci: „Kicia Kocia”

Internet to nieprzebrane źródło wszelkich materiałów dla dzieci. Problem w tym, że trudno się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć treści wartościowe. Postanowiliśmy Wam w tym pomóc. W cyklicznych postach „W Sieci dla dzieci” będziemy dzielić się naszymi odkryciami i polecać Wam rzeczy warte zobaczenia / posłuchania / przeczytania. Zapraszamy!

Studio Filmowe EGoFILM to producent i realizator (między innymi) ambitnych filmów animowanych dla dzieci, opartych na współczesnych seriach książkowych i komiksach dla dzieci (Tappi, Żubr Pompik, Ryjówka Przeznaczenia). Kilka dni temu na swoim kanale opublikowali pierwszy odcinek nowego serialu, opowiadającego o przygodach Kici Koci.

Kicia Kocia to urocza bohaterka cyklu książeczek dla najmłodszych (2-5 lat). Ich autorka, Anita Głowińska, jest wielką miłośniczką literatury dziecięcej, trudno się więc dziwić, że sama pisze i ilustruje książki, które bawią i uczą najmłodszych. Razem z Kicią Kocią dzieciaki poznają świat.  Książeczki są zabawne, proste w odbiorze, świetnie zilustrowane i mają duże litery – nadają się do nauki czytania. Do tego są mądre – uczą, jak się zachować, pozwalają oswoić strach (np. przed lekarzem) i zrozumieć emocje.

W serii do tej pory ukazało się ponad 20 książeczek. Jest w czym wybierać 🙂

Wszystkie maluchy zapraszamy na wyjątkowy seans.

,,Kicia Kocia poznaje strażaka”
reżyseria: Marta Stróżycka
scenariusz: Maciej Kur, Anita Głowińska

Zobacz również: Piosenka z Żubra Pompika

Zobacz również: Piosenka z Żubra Pompika

Dodaj komentarz