W Sieci dla dzieci: audiobooki (i ebooki)

domowe.mm

08 kwietnia 2020

Brak komentarzy

W Sieci dla dzieci: audiobooki (i ebooki)

Internet to nieprzebrane źródło wszelkich materiałów dla dzieci. Problem w tym, że trudno się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć treści wartościowe. Postanowiliśmy Wam w tym pomóc. W cyklicznych postach „W Sieci dla dzieci” będziemy dzielić się naszymi odkryciami i polecać Wam rzeczy warte zobaczenia / posłuchania / przeczytania. Zapraszamy!

Co powiecie na darmowy, niczym nieograniczony dostęp do setek audiobooków i ebooków? W trakcie trwającej, przymusowej izolacji warto rzucić okiem na dwie wyróżniające się oferty, które przygotowali dla wielbicieli elektronicznej kultury Empik i Storytel.

Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, od razu zaznaczymy, że w obu opcjach, o których sobie zaraz porozmawiamy, „za darmo” oznacza „owszem, ale przez określony czas”. To doskonała okazja, aby umilić sobie nadchodzące tygodnie i przekonać się, czy warto. Przed końcem promocyjnego okresu z obu ofert można łatwo zrezygnować.

Prywatnie jesteśmy fanami zarówno audiobooków, jak i ebooków (Kindle rządzi!). Nasze dzieci nie wyobrażają sobie dnia bez słuchania – tym bardziej, że słuchać można przecież jednocześnie robiąc całkiem co innego. Nie wahajcie się ani chwili i sprawdźcie – jeśli jeszcze tego nie zrobiliście – czy waszym maluchom spodoba się taka rozrywka. Może przy okazji sami zarazicie się, ekhm, bakcylem e-słuchania i e-czytania?

To co, zaczynamy?

Epik, w ramach abonamentu Empik Go, proponuje aż 60 dni darmowego (od momentu rejestracji w programie) dostępu do wszystkich zasobów. To trzy miesiące słuchania / czytania za darmo – kto mógłby się temu oprzeć?!

Najpierw [1] wskoczcie tu i się zarejestrujcie:

Potem [2] pobierzcie aplikację na telefon/tablet:

Wreszcie [3] zalogujcie się do aplikacji i… zacznijcie słuchać 🙂

Ale czego słuchać z dzieciakami, zapytacie? Nasze propozycje znajdziecie na końcu niniejszego tekstu.

Storytel proponuje pozornie skromniejszą opcję: miesiąc słuchania za darmo. To doskonała okazja, aby przesłuchać kilka dostępnych tylko tu audiobooków czy zapoznać się z ze świetną aplikacją i przebogatą oferta słuchowisk.

Rejestrujemy się [1] – będzie potrzebna karta kredytowa – KONIECZNIE za pomocą poniższego linku (tylko wtedy okres próbny zmieni się ze standardowych 14 dni na 30):

Karta kredytowa? Boję się! My też, dlatego posłuchaj. Na pewno w trakcie zakupów w sieci nie warto / nie powinno się podawać numeru karty kredytowej, która podpięta jest do Twojego „normalnego” konta bankowego. ALE. Warto poszukać w ofercie banku produktu, który zwykle zwie się Wirtualną Kartą Kredytową czy inną E-kartą. Co to takiego? Dedykowany rachunek plus numer karty kredytowej, którego używa się podczas zakupów. Rachunek zasilamy sobie w razie potrzeby i nie boimy się, że w tajemniczy sposób wyparują z niego wszystkie pieniądze. Fajne rozwiązanie, szczególnie wtedy, kiedy często kupujemy coś za granicą, idealne wręcz do zakupów usług i produktów cyfrowych! (wiecie, te wszystkie netflixy, audioteki, spotifaje…). Aby nie być gołosłownym, usługę taką oferuje między innymi ING oraz mBank. Proste, działa i – to najważniejsze – śpimy spokojnie 🙂

Dalej standardowo [2] : ściągamy na tablet/telefon aplikację, logujemy się i śmigamy!

Nasze propozycje. Wybraliśmy po cztery audiobooki z każdej oferty – każdy wyjątkowy. Trochę też przy tym oszukiwaliśmy (bo tak naprawdę dwie z nich to kilka książek w jednej :))…

Empik

Kocie historie. Trylogia

Trojanowski Tomasz

[czyta: Jarosław Boberek]

link

Nosorożce w dorożce i inne wiersze

Kern Ludwik Jerzy

[czyta: Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora]

link

Kacperiada

Kasdepke Grzegorz

[czyta: Chorąży Wojciech]

link

Pięciopsiaczki

Chotomska Wanda

[czyta: autorka]

link

Storytel

Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu

Mortka Marcin

[czyta: Wiktor Zborowski]

link

Wielka księga przygód – Basia

Zofia Stanecka

[czyta: Maria Seweryn]

link

Opowiadania do chichotania

Piątkowska Renata

[czyta: Artur Barciś]

link

Burzliwe dzieje pirata Rabarbara

Wojciech Witkowski

[czyta: Modest Ruciński]

link

Dodaj komentarz