W Sieci dla dzieci: Języki świata

domowe.mm

20 kwietnia 2020

Brak komentarzy

W Sieci dla dzieci: Języki świata

Internet to nieprzebrane źródło wszelkich materiałów dla dzieci. Problem w tym, że trudno się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć treści wartościowe. Postanowiliśmy Wam w tym pomóc. W cyklicznych postach „W Sieci dla dzieci” będziemy dzielić się naszymi odkryciami i polecać Wam rzeczy warte zobaczenia / posłuchania / przeczytania. Zapraszamy!

Zawsze chciałeś być poliglotą, ale nie wiedziałeś, od czego zacząć? Twoje dziecko wykazuje zdolności językowe? Chcesz sprawdzić, który język przypadnie wam do gustu? A może po prostu chciałbyś potrenować polskie (tak!), angielskie albo chińskie słówka?

Przed Tobą wyzwanie Ba Ba Dum. 1500 słów, 21 języków, 5 gier.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy (Hipopotam Studio) to małżeństwo, które kojarzymy głównie z pięknie ilustrowanymi książkami obrazkowymi. Seria „Miasteczko Mamoko” czy „Mapy” to doskonały przykład ich charakterystycznego, rozpoznawanego na pierwszy rzut oka stylu. Mało kto jednak wie, że oprócz ilustracji projektują również kroje pisma (wykorzystują je potem w projektowanych przez siebie książkach), składają książki, uczą studentów i programują nietypowe strony www. Jedną z nich jest Ba Ba Dum.

Projekt powstał początkowo głównie dzięki środkom przyznanym autorom w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Potem autorzy skorzystali z pomocy internautów z całego świata: projekt wylądował w serwisie IndieGoGo. Udało się sfinansować kolejne języki (w tym np. fiński czy esperanto). W efekcie powstała darmowa, pięknie zilustrowana i profesjonalnie przygotowana strona do zabawy z dwudziestoma językami świata.

Ważne: wśród dostępnych języków znajdziesz również język polski. W efekcie ze strony mogą korzystać również najmłodsi – ucząc się pisania, czytania i wskazywania obrazków ze słuchu.

Wystarczy zachęcania – to po prostu trzeba zobaczyć! Zabierz swoje dziecko w podróż po językach świata. Słuchaj, oglądaj, zgaduj, uzupełniaj literki… Dobrej zabawy!

# Opracowano na podstawie strony Ba Ba Dum, dostęp: 20.04.2020

Dodaj komentarz