W Sieci dla dzieci: autorskie kolorowanki

domowe.mm

09 kwietnia 2020

Brak komentarzy

W Sieci dla dzieci: autorskie kolorowanki

Internet to nieprzebrane źródło wszelkich materiałów dla dzieci. Problem w tym, że trudno się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć treści wartościowe. Postanowiliśmy Wam w tym pomóc. W cyklicznych postach „W Sieci dla dzieci” będziemy dzielić się naszymi odkryciami i polecać Wam rzeczy warte zobaczenia / posłuchania / przeczytania. Zapraszamy!

Niebylejaka kolorowanka to rzecz na wagę złota. Wystarczy drukarka i zestaw różnokolorowych kredek / farb / pisaków , aby nasza pociecha miała zajęcie na dłuższą chwilę. A przy okazji rozwijała niezbędne umiejętności (koncentracja, koordynacja ręka-oko, mała motoryka) i wrażliwość na kolory. Same zalety plus chwila spokoju dla rodziców 🙂

Wydawnictwo Dwie Siostry uwielbiamy za niebanalną ofertę i wyśmienitych ilustratorów, których mają w swojej „stajni” (Aleksandra i Daniel Mizielińscy, Emilia Dziubak, Paweł Mildner, Joanna Rzezak, Piotr Karski, Piotr Socha… ). Kilka dni temu na swojej stronie internetowej opublikowali kolorowanki przygotowane przez kilku znamienitych twórców. Co ciekawe, możemy nie tylko pobrać i wydrukować piękne i świetnej jakości obrazki, ale i zobaczyć, w jaki sposób powstawały.

To co? Gotowi na kolorowanie?

PIOTR SOCHA. Zdecydowanie jeden z naszych ulubionych ilustratorów i autorów książek dla dzieci. Stworzył między innymi niesamowite ilustracje do wielkoformatowych„Pszczół” i „Drzew” Wojciecha Grajkowskiego, tworzy grafiki do gier planszowych dla wydawnictwa Granna.

Kolorowanka 1 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 2 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 3 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 4 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 5 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 6 do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

JACEK AMBROŻEWSKI. Ilustrator książek („Man Zou. Chiny dla dociekliwych” Izabelli Kaluty, „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” Andrzeja Fedorowicza)

Kolorowanka 1A do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

Kolorowanka 2A do pobrania:
pobierz tu lub pobierz tu

BONUS DLA WYTRWAŁYCH. Dotarłeś aż tutaj? Może zagrasz w Rozkład Wieloryba? Pobierz instrukcję i plansze do gry (gra pochodzi z książki Piotra Karskiego „W morze!„).

# Opracowano na podstawie materiałów dostępnych na stronie Wydawnictwa Dwie Siostry, dostęp: 09.04.2020

Dodaj komentarz