W Sieci dla dzieci: "Cała Polska czyta dzieciom"

domowe.mm

06 kwietnia 2020

Brak komentarzy

W Sieci dla dzieci: „Cała Polska czyta dzieciom”

Internet to nieprzebrane źródło wszelkich materiałów dla dzieci. Problem w tym, że trudno się w nim odnaleźć, a jeszcze trudniej znaleźć treści wartościowe. Postanowiliśmy Wam w tym pomóc. W cyklicznych postach „W Sieci dla dzieci” będziemy dzielić się naszymi odkryciami i polecać Wam rzeczy warte zobaczenia / posłuchania / przeczytania. Zapraszamy!

Nikogo specjalnie nie trzeba przekonywać, że czytanie dzieciom to sposób na mądrych i myślących dorosłych w przyszłości. Macie jakieś wątpliwości? Rozwieje je nawet pobieżna lektura szczegółów programu „Cała Polska czyta dzieciom”. To właśnie pod patronatem i dzięki tej akcji na stronie „Ninateka” znajdziecie absolutnie fantastyczny zbiór krótkich opowiadań, wierszy i fragmentów książek dla dzieci, czytanych przez najlepszych polskich aktorów. W projekcie wzięli udział między innymi Anna Dymna, Anna Dereszowska, Marian Opania, Anna Seniuk, Wiktor Zborowski, Jerzy Stuhr, Ewa Kasprzyk oraz Andrzej Grabowski. Wśród autorów bajek znajdują się natomiast Janina Papuzińska, Janina Porazińska, Grzegorz Kasdepke, Julian Tuwim czy Hans Christian Andersen.

Filmy są krótkie, świetnie zrealizowane i idealne na krótki wieczór z książką. Polecamy – tym bardziej, że kilka dni temu, 2 kwietnia, był Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, a jednocześnie dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.

Do zobaczenia tu:

Dostęp: 06.04.2020

Dodaj komentarz